Blahoslavený Álvaro del Portillo

Blahoslavený Álvaro del Portillo

Álvaro del Portillo se narodil v Madridu 11. března 1914. Byl třetím z osmi dětí ve zbožné katolické rodině. Studoval stavební inženýrství a v tomto oboru začal pracovat i profesionálně. K doktorátu ze stavebního inženýrství přidal později doktoráty z dějin a kanonického práva.

Ctihodná Montserrat Grases

Ctihodná Montserrat Grases

Montserrat Grases se narodila 10. července 1941 v Barceloně v hluboce věřící křesťanské rodině. Se svými osmi sourozenci byla svými rodiči vychovávána v upřímné zbožnosti a lásce ke svobodě.

Ctihodný Isidoro Zorzano

Ctihodný Isidoro Zorzano

Isidoro Zorzano Ledesma se narodil 13. září 1902 v Buenos Aires v Argentině. Jeho píle v práci, věrnost a duch služby vůči svým spolupracovníkům, láska ke spravedlnosti při organizování iniciativ na podporu nejpotřebnějším, víra a láska projevující se při katechezi a formaci lidí na okraji společnosti byly příkladné.

Ctihodná Guadalupe Ortiz de Landazuri

Ctihodná Guadalupe Ortiz de Landazuri

Guadalupe Ortiz de Landázuri a Fernández de Heredia se narodila 12. prosince roku 1916 v Madridu na svátek Panny Marie Guadalupské.

Dora del Hoyo

Dora del Hoyo

Narodila se v roce 1914 v Boca de Huérgano (León, Španělsko). V roce 1946 se přestěhovala do Říma, kde pracovala v administraci v prvním centru Opus Dei v Itálii. Její ostatky odpočívají v kryptě kostela prelatury Panny Marie Královny míru.

José Luis Múzquiz

José Luis Múzquiz

José Luis Múzquiz de Miguel se narodil dne 14. října 1912 v Badajoz. Pomáhal sv. Josemaríovi v šíření Opus Dei v mnoha zemích, zvláště ve Spojených státech amerických.

Laura Busca Otaegui

Laura Busca Otaegui

Laura Busca Otaegui (Laurita) se narodila 3. listopadu 1912 v Zumárraga (Gipuzkoa). Vdala se za Eduarda Ortize de Lanázuri a zemřela v Pamploně 11. října 2000.

Encarnita Ortega

Encarnita Ortega

Encarnita Ortega Pardo se narodila 5. května 1920 v Ponte Caldelas (Pontevedra, Španělsko).

Ernesto Cofiño

Ernesto Cofiño

Ernesto Cofińo Ubico se narodil 5. června 1899 v hlavním městě Guatemala, kde také absolovoval zádkladní studia.

Tomás y Paquita Alvira

Tomás y Paquita Alvira

Věrni duchu Opus Dei předávali svým dětem i ostatním lidem příklad křesťanského života. Slovy svatého Josemaríi Escrivá de Balaguer učinili ze svého domova "místo plné radosti a optimismu".

Toni Zweifel

Toni Zweifel

Toni Zweifel se narodil 15. února 1938 ve Veroně jako syn švýcarského podnikatele. Studoval strojírenství na Vysoké škole polytechnické v Curychu (ETH), kterou dokončil v roce 1962.

José María Hernández Garnica

José María Hernández Garnica

José María Hernández Garnica se narodil 17. listopadu 1913 v Madridu. Byl to důlní inženýr a doktor přírodních věd a teologie.